Dolar 17,9619
Euro 18,3805
Altın 1.035,15
BİST 2.797,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 29°C
Açık
Tekirdağ
29°C
Açık
Per 30°C
Cum 30°C
Cts 29°C
Paz 28°C

CHP, Ergene Gençlik’te taze kan arıyor

CHP, Ergene Gençlik’te taze kan arıyor
A+
A-
24 Şubat 2022 16:04
643
ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Gençlik Kolları Başkanlığı, CHP Ergene Gençlik Kolları yönetiminin görevden alınması hakkında yazılı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

UZUN ZAMANDIR PARTİ ÇALIŞMA DİSİPLİNİ DIŞINDA KALMIŞTIR”
CHP Ergene Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetiminin sorumluluklarını yerine getirmediği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“08.02.2022 tarihinde alınan kararla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. CHP Ergene Gençlik Kolları başkanı ve yönetimi ne yazık ki uzun zamandır parti çalışma disiplini dışında kalmıştır. Görev süresi içinde resmi karar defterinde sadece ama sadece bir karar bulunmaktadır. Yaptığımız inceleme ve aldığımız savunma sonucunda karar yeter sayısı olan 5 yönetim kurulu üyesi bile 1 yılı aşkın süredir bir araya gelmemiştir. İl Başkanlığımızın bu durumu incelemek üzere Ergene İlçe Başkanlığında düzenlediği toplantıya dahi karar yeter sayısı olan 5 yönetici bile katılmamıştır. Bu görev süresi içinde birçok ilçede üyemiz artarken Ergene ilçemizde 30 yaş altı genç üye sayısı 3’te 1 gibi büyük bir oranda azalmıştır. Genel Merkez’den ve il başkanlığımızdan gönderilen genelgelere cevap verilmemiş ve genelgelerin gereği yerine getirilmemiştir.

BEŞ YÖNETİCİ DAHİ BİR SENEDİR BİR ARAYA GELEMEMİŞTİR”
İnceleme öncesi en son 22 Aralık 2021 tarihinde ilçe yönetim kurulu toplantısı yapılmış, İlçe Gençlik Kolu Başkanının savunmasından ve faaliyet raporuna gönderdiği fotoğraftan da anlaşıldığı üzere toplantıya sadece 1 asil yönetim kurulu üyesi katılmıştır. Son bir yıldır Milli Bayramlarımızda gerçekleştirilen çelenk sunma törenlerine bile eksik katılım sağlanmıştır. 10 Kasım Atatürk’e Saygı Nöbeti’nde Gençlik Kolları yöneticileri ve katılan genç üyelerle bile birlikte toplam katılan genç üye 10’u geçmemektedir. En son yaptığımız inceleme ve uyarı toplantısının ardından Ergene’de hayati önem taşıyan PAKOP Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmasına karşı 12 Belediye Başkanımızın, Kent Konseyleri, Meslek Örgütleri ve STK’ların düzenlediği eylem ve basın açıklamasına, İl Başkanlığımızın katılım talimatı olmasına rağmen, komşu ilçelerin gençlik kolu başkanları ve yönetimleri dahi tam katılım sağlarken Ergene İlçe Gençlik Kolu Başkanı ve yönetim kurulu katılmamıştır. Zaten tüzük ve yönetmeliğimizin amir hükümlerinde belirtildiği gibi 3 toplantıya katılmayan üyenin bile asil yöneticiliği düşmesi gerekirken karar yeter sayısı olan 5 yöneticinin dahi 1 seneyi aşkındır bir araya gelemediği Ergene Gençlik Kolları’nı yeniden yapılandırmak bir zorunluluktur.

BU KARAR AKŞAMDAN SABAHA ALINMIŞ BİR KARAR DEĞİLDİR”
Bu karar akşamdan sabaha alınmış bir karar değildir. Bu karar alınmadan önce 18.01.2022 tarihinde Ergene İlçe Başkanlığı binasında, bizzat İlçe Gençlik Kolu Başkanın da katıldığı inceleme yapılmıştır. Ardından 08.02.2022 tarihinde bir rapor hazırlanıp ana kademe il, ilçe başkanlığımıza ve ilçe gençlik kollarına sunulmuştur. Son durum tespitinin ardından 18.02.2022 tarihinde il gençlik kolları yönetim kurulunun oy birliği ile karar alınmıştır. Partimizin iktidar yolunda böyle mütekabiliyetini yitirmiş bir yapıyı orada tutması kimseye yarar sağlamayacağını farkındayız. Bu sürecin birlik, beraberlik içinde aşılması için her türlü yol denenmiştir fakat büyük resme bakmak yerine dar alanda siyaset yapmayı tercih edenler genç arkadaşlarımızı kullanarak kendilerine siyaset alanı açmaya çalışmaktadırlar. Bu dönemde her CHP’li yönetici, milletin geleceğinin sorumluluğunu üzerinde hissederek elinden geleni değil, üzerine düşeni yapmalıdır. O kişiler, neye alet olduklarını farkına varamayan genç arkadaşlarımızın üzerinden kendi menfaatleri için hareket etmeyi bırakıp, ellerini onların üzerinden çekseler; bizler de arkadaşlarımızın gönlünü alarak bu süreci tamamlayacağız. Bu yola ket vuracak olanlar tabi ki olacaktır. Olsun, bizim derdimiz partide değil, ülkede iktidar olmaktır. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasette adeta bir mühendis hassasiyeti ile kurduğu sürecin ruhunu anlıyor, partimizi kamuoyunda bu şekilde gündem olmasını istemiyoruz. Tüm kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Trakya Haber